maptel.: 18 471 77 87
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ nAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26.05.2024.Wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana i Dzień Matki.Czwartek 30.05. Uroczystość Bożego Ciała.

Msze święte będą: o godz. 8.00. Msza św. o godz.10.00 przy domu p.Rafała i Sylwii Michalak nr 248E. po mszy pójdziemy z procesją. I ołtarz przy domu nr 260a, II ołtarz przy domu 247, III ołtarz przy domu nr 216. Te ołtarze proszę aby pomogli przygotować sąsiedzi. IV ołtarz przy kościele przygotują rodzice dzieci komunijnych. W czasie procesji odśpiewamy Litanie Loretańską. Proszę strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. O godz.16.00. msza św. popołudniowa.Uroczystość Bożego Ciała jest naszym publicznym wyznaniem wiary, proszę o dekorację symbolami religijnymi naszych domów w tym dniu nie tylko na trasie procesji.Zbierana składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

W oktawie Bożego Ciała zapraszam do udziału w procesjach dzieci komunijne i rocznicowe w tunikach i młodsze dzieci z rodzicami do sypania kwiatów, chłopców z dzwonkami, procesje będą w tygodniu po mszy św. wieczornej a w niedzielę po sumie.W piątek święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, msza św. o godz.18.00. i zakończenie nabożeństw majowych z procesją.I sobota m-ca, wspomnienie św. Justyna, męczennika, Msze św. będą o godz.7.00 i o 18.00. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.W sobotę 1 VI. XXVII Piesza Pielgrzymka „Sursum corda” Zakopane-Ludźmierz.

Zapisy w zakrystii.

W niedzielę 2.06.2024 r. będziemy gościć w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" z Krakowa, w ramach corocznej akcji Orawa Dzieciom Afryki. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na rzecz misji. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na  pomoc w utrzymaniu centrum dla dzieci ulicy w afrykańskim Sierra Leone. Więcej na temat tego projektu można przeczytać na stronie wolontariatu: W pierwszą niedzielę m-ca czerwca zmianka tajemnic różańca.

W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką. Jest „Staś” dla najmłodszych na m-c czerwiec.                                                            

Kancelaria Parafialna jest czynna w dni powszednie zaraz po porannej lub

wieczornej Mszy Św. Można umówić się do kancelarii na inną godziną osobiście lub
telefonicznie 18 471 77 87. W niedzielę i święta nie załatwia się żadnych spraw kancelaryjnych.
                                                                         

                                                                                                                      UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Cytat na dziś

Panie, słuchaj modlitwy mojej, a wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie! Psalm 102:2

Msze Święte


W tygodniu:
pon. śr. pt. sob. - 18:00
(okres zimowy - 17:00)
wt. czw. - 7:00

Niedziele i święta:
8:00, 10:00, 16:00


O naszym kościele


Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, stosownie do Kodeksu Prawa Kanonicznego, po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej, eryguję Parafię pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy.

Powyższy dekret należy podać do wiadomości wiernym w kościele parafialnym św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej oraz w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy. Dekret obowiązuje od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyli od dnia 8 grudnia 2007 r.
footer jadwiga