maptel.: 18 471 77 87
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                              IV NIEDZIELA ZWYKŁA  29.01.2023r.Dziś Światowy Dzień Trędowatych.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

Środa,nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek 2 II. Święto Ofiarowania Pańskiego, podczas mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Jest to XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Msze św. będą o godz.8.00 i 17.00.

Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

Piątek, wspomnienia św. Błażeja bpa. w czasie mszy będzie pobłogosławienie świec i jabłek.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota m-ca.

Możliwość przystąpienia do sakr. pokuty będzie codziennie przed mszą św.

W środę od godz.16.00 zapraszam dzieci szkoły podstawowej i dorosłych.

W piątek od godz.16.00 zapraszam młodzież i dorosłych, o godz.16.00 wystawianie Najśw. Sakramentu i Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa.

Msze św. będą o godz.7.00 i o 17.00.

Odwiedziny chorych w I piątek od godz.8.30.

I sobota m-ca, Msze św. będą o godz.7.00 i o 17.00.W przyszłą niedzielę 5.II. rozpoczęcie 40-godzinnego nabożeństwa w trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po sumie i adoracja do godz.16.00.

Od godz.11.00 do 12. 00 Adoracja indywidualna.

Zapraszam do prowadzenia adoracji;

od godz.12.00 Róża św.Jana Pawła (rola Surowczykowa),

od godz.13.00 Róża św.Franciszka (rola Osyskowa),

od godz.14.00 Róża św.Józefa ( rola Małkuchowa).

o godz.15.00 koronkę do Bożego Miłosierdzia poprowadzi Róża św.S.Faustyny ( rola Wspólna). Zachęcam do Adoracji, niech to będzie czas modlitwy w intencji rodzin o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu.W I niedzielę lutego zmiana tajemnic różańca w kościele.Na prace prowadzone przy kościele złożono ofiary od rodzin;

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą.

Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką.

Jest na luty „Staś„ dla najmłodszych.

Obchodzony w ostatnią niedzielę stycznia Światowy Dzień Trędowatych jest okazją do przypomnienia o wciąż trwającym dramacie ludzi chorych na trąd oraz o roli, jaką w ciągu wieków odegrał i nadal odgrywa w niesieniu pomocy ludziom dotkniętym najstarszą i najstraszniejszą chorobą Kościół Katolicki.

Przy okazji Światowego Dnia Trędowatych naszą modlitwą i troską obejmujemy też ofiary wszelkich,  rozwijających się na naszych oczach postaci moralnego trądu. Egoizm, materializm, relatywizm moralny i bezbożność są równie groźne, jak choroba wywołana laseczką Hansena, podstępnie niszczą naszą ludzką wrażliwość i osobową godność.

Niech Światowy Dzień Trędowatych poprzez różne inicjatywy stanie się zaczynem „nieustającego strumienia miłości”, który obejmie wszystkich cierpiących z powodu ubóstwa, głodu i dawno już zapomnianych w bogatym świecie chorób. Niech będzie dniem modlitwy za tych, którzy idąc za przykładem Dobrego Samarytanina pochylają się nad ludzką biedą.UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Cytat na dziś

Cieszcie się sprawiedliwi i weselcie w Panu , wszyscy o prawym sercu , wznoście radosne okrzyki ! Psalm 32:11

Msze Święte


W tygodniu:
pon. śr. pt. sob. - 18:00
(okres zimowy - 17:00)
wt. czw. - 7:00

Niedziele i święta:
8:00, 10:00, 16:00


O naszym kościele


Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, stosownie do Kodeksu Prawa Kanonicznego, po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej, eryguję Parafię pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy.

Powyższy dekret należy podać do wiadomości wiernym w kościele parafialnym św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej oraz w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy. Dekret obowiązuje od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyli od dnia 8 grudnia 2007 r.
footer jadwiga