maptel.: 18 471 77 87
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU 3.XII. 2023 r.Dziś rozpoczynamy Adwent – który jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego kiedy będziemy wspominać przyjście Syna Bożego do ludzi.

Temat przewodni na tegoroczne rozważania adwentowe to „Franciszkowy plac budowy”. Roraty będą o godz. 6.30. O godz.6.00. będą śpiewane „Godzinki”. Od Jutra zapraszam dzieci z lampionami i postanowieniami adwentowymi.

Dziś zmianka tajemnic różańca w kościele.

Kalendarz liturgiczny;

Poniedziałek, wspomnienie św. Barbary.

Środa, wspomnienie św. Mikołaja.

Czwartek, wspomnienie św. Ambrożego, b-pa i dr Kościoła.Piątek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

8 XII 2007 r. Została erygowana nasza parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej – Murowanicy. W tym dniu przeżywamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.  

Msze św. będą o godz.6.30 i o godz.17.00. Na mszę o 17.00 zapraszam dzieci kl. III przygotowujące się do I komunii św. z rodzicami. Dzieci otrzymają medaliki.

Zbierana składka w tym dniu zostanie przekazana w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie.W przyszłą II niedzielę Adwentu będziemy przeżywali Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę do puszek, która zostanie przekazana do Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie kiermasz stroików świątecznych zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły podstawowej. Zebrany dochód będzie przeznaczony na bieżące wydatki na rzecz szkoły.Przez cały Adwent spowiedź w tygodniu jest codziennie przed mszą św. Proszę aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, te dni zostawmy na spowiedź dla wracających z pracy za granicą.Od dzisiaj można nabywać świece Caritasu na stół wigilijny, do Caritasu za świecę przekazujemy 10 zł.

Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny, ofiara jest dobrowolna.W przyszłą niedzielę 10 XII zapraszam na spotkanie Radę Parafialną o godz.15.00 na plebanię.

Proszę Radę Parafialną o przeprowadzenie w grudniu br. w swoich okręgach wyborczych zbiórki na p. Kościelną 100 zł. od numeru domu i zbiórki na p. Organistę 50 zł. od rodziny. Jest to wynagrodzenie za pracę p.kościelnej i p.organisty przez cały rok w Kościele.

           

W tym tygodniu rodzina złożyła anonimowo ofiarę na Kościół 100 euro Bóg zapłać.Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką.

Jest Gość Ekstra – Historia Kościoła cena 12 zł.

Jest na grudzień „Staś „ dla najmłodszych.UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Cytat na dziś

Pouczę cię i wskażę drogę , którą pójdziesz ; umocnię moje spojrzenie na tobie. Psalm 32:8

Msze Święte


W tygodniu:
pon. śr. pt. sob. - 18:00
(okres zimowy - 17:00)
wt. czw. - 7:00

Niedziele i święta:
8:00, 10:00, 16:00


O naszym kościele


Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, stosownie do Kodeksu Prawa Kanonicznego, po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej, eryguję Parafię pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy.

Powyższy dekret należy podać do wiadomości wiernym w kościele parafialnym św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej oraz w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy. Dekret obowiązuje od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyli od dnia 8 grudnia 2007 r.
footer jadwiga