maptel.: 18 471 77 87
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                     I NIEDZIELA ADWENTU 28.XI. 2021 r.

Dziś rozpoczynamy Adwent – który jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, kiedy będziemy wspominać przyjście Syna Bożego do ludzi.

Temat przewodni na tegoroczne rozważania adwentowe to „Droga do Betlejem”. Roraty będą o godz. 6.30. O godz.6.00. będą śpiewane „Godzinki”. Od Jutra zapraszam dzieci z lampionami i postanowieniami adwentowymi.

Kalendarz liturgiczny;

Wtorek, Święto Św. Andrzeja, Apostoła.

Piątek, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

Sobota, wspomnienie św. Barbary.W przyszłą II niedzielę Adwentu będziemy przeżywali Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę do puszek, która zostanie przekazana do Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.W niedzielę 5 XII będziemy przeżywali Dzień Modlitw o Dar Potomstwa.W niedziele będzie zmianka tajemnic różańca w kościele.W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota m-ca.

Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty będzie codziennie od godz.6.00.

- w I piątek od godz.16.00 zapraszam na spowiedź dzieci szkoły podstawowej, młodzież i dorosłych, o godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, przed mszą Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. będą o godz.6.30 i o godz.17.00.
Odwiedziny chorych w I piątek od godz.8.30.


- I sobota m-ca, msze św. będą o godz.6.30 i o godz.17.00.W związku z panującą pandemią Covid 19, nie będzie spowiedzi przed świętami z udziałem księży z dekanatu, przez cały Adwent w tygodniu będę codziennie spowiadał przed mszą św. Proszę aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, te dni zostawmy na spowiedź dla wracających z pracy za granicą.Od dzisiaj można nabywać świece Caritasu na stół wigilijny, do Caritasu za świecę przekazujemy 7 zł.

Można nabywać opłatki na stół wigilijny, ofiara jest dobrowolna.
W czasie zbiórki do puszek na fundusz na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, zebraliśmy 1700 zł. Środki zostały przekazane za pośrednictwem Caritas Polska na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. Bóg zapłać ofiarodawcą.Proszę Radę Parafialną o przeprowadzenie w grudniu br. w swoich okręgach wyborczych zbiórki na p. Kościelną 100 zł. od numeru domu i zbiórki na p. Organistę 50 zł. od rodziny.          

W grudniu rozpoczynamy zbiórkę 300 zł. od numeru domu na ocieplenie, pomalowanie kościoła, wykonanie projektu i podjazdu dla wózków. Ofiary można składać do kopert z podpisanym numerem domu lub osobiście u ks.proboszcza.Został ufundowany do Kościoła ornat Maryjny, który zostanie poświęcony jutro na Roratach.

Bóg zapłać ofiarodawcą.

Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką. Jest „Staś” dla dzieci i „Dobre Nowiny” wydanie jest bezpłatne.                                                                                      

W zakrystii jest do nabycia kalendarz na rok 2022 cena 10 zł.Życzę wszystkim dużo zdrowia i zachęcam do stosowania zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Cytat na dziś

Pouczę cię i wskażę drogę , którą pójdziesz ; umocnię moje spojrzenie na tobie. Psalm 32:8

Msze Święte


W tygodniu:
pon. śr. pt. sob. - 18:00
(okres zimowy - 17:00)
wt. czw. - 7:00

Niedziele i święta:
8:00, 10:00, 16:00


O naszym kościele


Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, stosownie do Kodeksu Prawa Kanonicznego, po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej, eryguję Parafię pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy.

Powyższy dekret należy podać do wiadomości wiernym w kościele parafialnym św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej oraz w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy. Dekret obowiązuje od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyli od dnia 8 grudnia 2007 r.
footer jadwiga